Biedronki

Podróże po Europie

Symbole Unii Europejskiej - aranżacja kącika europejskiego, zabawa słowna , kod liczbowy, zajęcia muzyczne „ Z tańcem po Europie”, malowanie palcami, poznanie krajów: Niemcy, Holandia, Francja , Czechy,  karty pracy .

Poznajemy kulturę Grecji i Włoch – zabawa dydaktyczna, analiza i synteza sylabowa, zabawa badawcza: ciężar, zabawa kulinarna : pizza, rozmowy kierowane, odwołanie się do podróży dzieci, ćwiczenia gimnastyczne.

Wiosenne barwy i dźwięki

Kwitnący i pachnący maj – zabawy pamięciowe, orientacyjno – porządkowe, zagadki tematyczne, czytanie tekstów ze zrozumieniem, rozwiązywanie zadań z tekstem.

W polu i w ogrodzie – wiosenne prace w ogrodzie, kalambury, poznanie litery l, L, eksperymenty językowe, zabawy tematyczne, utrwalenie znaków >,<, =.

Mieszkańcy łąkowej krainy – zabawa dydaktyczna „Zwierzęta na łące”, oglądanie albumów przyrodniczych, zabawy ortofoniczno – językowe, ćwiczenia: dodawanie i odejmowanie.

Improwizacja taneczna z chustami, historyjki obrazkowe: Tajemnicze przemiany zwierząt.

Wiosenne ptaki – słuchanie wiersz J. Tuwima „Ptasie radio” , ćwiczenia słuchowe i rytmiczne, zabawy dydaktyczne „Prawda czy Fałsz”

W rodzinnym kręgu

Każda rodzina jest inna – zabawy dramowe,  zabawy grafomotoryczne, karty pracy, zespołowa praca plastyczna , zajęcia muzyczne – nauka piosenek i wierszy na występ dla mamy i taty.

Zawody naszych rodziców – wypowiedzi dzieci , zwrócenie uwagi na znaczenie każdego zawodu w społeczeństwie, rodzinne gry i zabawy: porównywanie liczebności zbiorów, zabawy ruchowe przy muzyce, zabawy matematyczne, przeliczanie , figury geometryczne.

mgr M. Obrochta

mgr I. Włodarz