Serduszka

KWIECIEŃ   Kwiecień w ogrodzie, czyli porady dla działkowców

1. Dbamy o zdrowie.
  2. Wielkanoc tuż, tuż – malujemy pisanki.

Główne zadania do realizacji:

• Zachęcanie do aktywnego spędzania czasu z rodziną podczas wspólnych zabaw i zadań.
  • Rozwijanie ciekawości poznawczej dzieci.
  • Zachęcanie do wypowiadania się w różnych technikach plastycznych, rozwijanie inwencji twórczej.
  • Czytanie opowiadań, wierszy, bajek związanych z tematem.
  • Doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat wysłuchanego wiersza, opowiadania;
  • Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania.
  • Poznawanie podstawowych zasad zdrowego trybu życia.
  • Rozpoznawanie przedmiotów na karcie ćwiczeń służących do dbania o higienę.
  • Wskazywanie  produktów  zdrowych i niezdrowych.
  • Rysowanie po śladzie. Kolorowanie. Obrysowywanie szablonów.
  • Doskonalenie koordynacji wzrokowo – ruchowej;
  • Rozwijanie spostrzegawczości oraz umiejętności liczenia w zakresie dostępnym dziecku.
  • Kształtowanie umiejętności porównywania przedstawionych przedmiotów.
  • Rozwijanie zainteresowań otaczającym środowiskiem przyrodniczym i zachodzącymi w nim zmianami związanymi z nadejściem wiosny;
  • Zachęcanie do śpiewania piosenek z dziecięcego repertuaru.
  • Wprowadzenie dzieci w tematykę Świąt Wielkanocnych, towarzyszących im tradycji i zwyczajów;
  • Rozwijanie sprawności manualnej podczas wykonywania prac plastycznych o tematyce wielkanocnej.
  • Wzmacnianie więzi rodzinnych, zachęcanie do pomagania w przygotowaniach świątecznych.

mgr Małgorzata Gębala

mgr Agnieszka Wandas