Sówki

KWIECIEŃ  Kwiecień w ogrodzie, na polu i w sadzie | Ekologiczny Poradnik ...

WIELKANOCNE TRADYCJE!

• Wzmacniamy więzi rodzinne.
  • Poznajemy polskie zwyczaje związane z Wielkanocą.
  • Poznajemy określenia: pisanka, kraszanka, święconka.
  • Rozwiązujemy świąteczne zagadki.
  • Dbamy o estetyczny wygląd koszyczka wielkanocnego.
  •  Klasyfikujemy przedmioty według określonej cechy(np. kształt, kolor, przeznaczenie).
  • Prawidłowo nazywamy kolory podstawowe.
  • Liczymy w dostępnym zakresie, porównujemy liczebność zbiorów.
  • Śpiewamy świąteczne piosenki i ilustrujemy utwór ruchem i gestami.
  • Ozdabiamy jajka dowolnie wybraną techniką.
  • Wykonujemy ćwiczenia rozluźniające i zwiększające ruchomość w stawach, wzmacniamy mięśnie grzbietu.
  • Rozmawiamy na temat świątecznych potraw, oglądamy świąteczne ilustracje, obrazki, kartki świąteczne.
  •  Właściwie zachowujemy się przy stole, podczas spożywania posiłków.
  • Opowiadamy historyjki obrazkowe zgodnie z chronologią zdarzeń, używamy określeń: na początku, potem, na końcu
  • Odwzorowujemy liczebność za pomocą zbiorów zastępczych.
  • Rozwijamy motorykę małą, kolorujemy malowanki, łączymy kropki tworząc rysunek.
  • Utrzymujemy porządek w swoim otoczeniu, sprzątamy zabawki, dbamy o higienę.

Rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej

MOJE ULUBIONE KSIĄŻKI

• Rozwijamy umiejętności wykorzystywania różnych materiałów w pracy plastycznej, doskonalimy sprawność manualną, jesteśmy kreatywni.
  • Rozwijamy mowę i koncentrację uwagi  podczas opowiadania historyjki obrazkowej zgodnie z chronologią zdarzeń
  • Nabywamy sprawność ruchową i zwinność podczas codziennych ćwiczeń, zabaw, układów tanecznych.
  • Kształtowanie u dziecka śmiałości i odwagi poprzez prezentowanie przed grupą swojej ulubionej książki
  • Kształtujemy umiejętność wypowiadania się na temat ulubionych książek.
  • Rozbudzamy ciekawość badawczą – sprawdzamy różne faktury papieru.
  • Rozwijamy zainteresowanie książkami różnego rodzaju.
  • Rozwijamy umiejętność wypowiadania się na temat obrazka oraz wysłuchanego tekstu (opowiadanie, bajka, wiersz).
  • Doskonalimy umiejętność liczenia (przeliczamy książki, gazetki, czasopisma, porównujemy wielkość, grubość).
  • Wiemy na czym polega praca księgarza i bibliotekarza.
  • Poznajemy określenia: okładka, strona, kartka, księgarnia, biblioteka.
  • Rozwijamy sprawność koordynacyjną (równowaga, orientacja wzrokowo-ruchowa, ćwiczenia z pomocami, woreczek, )
  • Poznajemy różnorodność tematyczną książek (tworzymy kolekcje np. bajki, książki przyrodnicze, encyklopedie, itp.)
  • Rozwijamy postawę przyszłego czytelnika, miłośnika słowa czytanego.

mgr  Anna Łuczak

mgr Sylwia Biernacik